Gabalėlis šokolado, minkštas kreminis sluoksniuotis ar burnoje besilydanti spurga – norisi ir nors tu ką, ir taip dažnai, kad net keiti jais pietus ar vakarienę? STOP – kodėl jų gi taip norime, ką pasirinkti, norint išlikti liekniems ir gražiems?

 

SALDUMYNŲ RŪŠYS  KODĖL ir KADA norisi saldžiai?  Sveikas pasirinkimas, kaip greitai papildyti
Šokoladas ALKIS

Dideli (2-3 h) laiko tarpai tarp valgymų, įtakoja staigius cukraus kiekių kritimus, tada ir norisi greitai ir saldžiai papildyti atsargas.

Magnis – labai svarbus elementas yras laikantis dietų ir aktyviai sportuojant. Jis stiprina kaulus ir nervų sistemą. Teigiama, kad jei dažnai trokštate būtent šokolado, gali būti, kad jums trūksta šio elemento. Beje, jeigu piktnaudžiaujate kava, alkoholiniais ar gazuotais gėrimais, tai taip pat turi įtakos magnio kiekio sumažėjimui. Magnio gausu riešutuose, VYNUOGĖSE, razinose, grūduose, kopūstuose, morkose, grikiuose, bananuose, džiovintuose abrikosuose, riešutuose, moliūgų ir saulėgrąžų sėklose, ŽALIALAPĖSE DARŽOVĖSE. MAGNIO įsisavinimui turi įtakos ir KALCIO kiekis organizme, moksliniai šaltiniai teigia, kad kalcio ir magnio santykis, gaunamas su maistu turėtų būti 1:2 magnio naudai. Dideli kalcio kiekiai sumažina magnio pasisavinimą ir taip per ilgą laiką sukelia jo trūkumą. Kalcio šaltiniai – petražolės, laiškiniai česnakai, migdolai, bazilikai, sezamas, krapai, pipirinė, lazdyno riešutai.
Saldainiai PADIDINTAS protinis KRŪVIS: Smegenys, sudarydamos tik 2 % visos kūno masės, sunaudoja net 15-20 % su maistu gaunamos energijos. O pagrindinis smegenų maistas – gliukozė. Kai trūksta gliukozės, atsiranda nenumaldomas noras suvalgyti kažką saldaus. Chromas – mineralas, kuris atsakingas už gliukozės įsisavinimo procesus , kai jo trūksta, organai gliukoze aprūpinami prasčiau ir kaip tik dėl to organizmas reikalauja daugiau gliukozės. O daugiau gliukozės reiškia daugiau saldumynų. Potraukį saldumynams taip pat mažina chromas ir omega 3 riebiosios rūgštys (linų sėmenų aliejus, kanapių aliejus). Chromo šaltiniai:  nesmulkinti grūdai, riešutai, brokoliai, OBUOLIAI, riešutai, išvirti špinatai, grybai.
Patiekalai iš kvietinių miltų (pyragai, sausainiai, bandelės, tortai, balta duona, duona iš kvietinių miltų) Aukšto glikeminio indekso produktų vartojimas, kurie turi daug cukraus ir mažai skaidulų. Alkio jausmą sukelia nuolat „šokinėjantis“ cukraus kiekis kraujyje. Į savo valgiaraštį įtraukite CINKO turinčius produktus – jūros dumblius, sezamus, moliūgų sėklas, lęšius, pupeles, grikius, ŠVIEŽIUS VAISIUS IR UOGAS, nes CINKAS yra sudedamoji insulino dalis, t.y. hormono, padedančio sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir taip užkirsti kelią ankstyvam senėjimui, antsvoriui.
Nevisavertė mityba: suvartojant pernelyg mažai kalorijų organizmas ima gaminti tam tikrus cheminius junginius, kurie tiesiogiai veikia potraukį angliavandeniams:
a.  Per mažai baltyminio maisto. Baltymai palaiko pastovesnį cukraus kiekį kraujyje ir išlaiko sotumo jausmą ilgesniam laikui. Kai trūksta amino rūgšties triptofano, kuris būtinas serotonino (LAIMĖS HARMONO) sintezei, tada noris tai kompensuoti greitais saldžiais angliavandeniais.
b.      Nepakankamas kiekis „gerųjų riebalų“. „Gerieji“ riebalai ir teisingai pasirinktas jų kiekis (sėklos, riešutai, avokadai, šalto spaudimo aliejai) pailgina sotumo jausmą, stabdo staigų cukraus kiekio kraujyje šokinėjimą.c.       Nepakankamas angliavandenių kiekis. Angliavandeniai yra pagrindinis esamų raumenų maistas, drastiškas angliavandenių kiekio sumažinimas gresia ketoze (toksinių medžiagų pagausėjimu kraujyje ir šlapime).
Triptofano šaltiniai – bananai, špinatai, saldžiosios bulvės, razinos, ORANŽINIAI (apelsinai, greifruktai, mandarinai), RAUDONI (trešnės, serbentai), ŽALI VAISIAI (obuoliai, kriaušės), UOGOS ir DARŽOVĖS.
Zaliuju kokteiliu zenkliukas

 

 

ŽALIŲJŲ KOKTEILIŲ ir SULČIŲ PROGRAMOS – švarus kūnas ir nuolatinė energija ir lengvumas

Miego trūkumas įtakoja alkio hormonus ir kaip kompensacijos organizmas prašosi kaloringo, saldaus maisto. Stengtis užmigti tarp 22:00 – 23:00
Stresas taip pat gali sukelti trauką saldumynams. Kai patiriame, ką nors naujo, išskiriama cheminė medžiaga., kuri veikia išvien su kitomis cheminėmis medžiagomis – opiatais,  suteikia mums malonumo jausmą. Taigi smegenys pradeda sieti konkrečią veiklą su malonumu ir išmoksta siekti tokią veiklą kartoti. Streso situacijoje organizmas išskiria hormoną kortizolį. Jo tikslas – kraujyje padidinti cukraus kiekį, kuris būtinas ląstelėms atremti išorės pavojus. Todėl streso būsenoje esantis žmogus nori kaloringų produktų – saldainių ir sausainių. 20 vnt. migdolų riešutų per dieną arba dvi stiklinės migdolų pieno padės įveikti stresą, nes migdolai – puikus vitamino B2, magnio, cinko šaltinis.
Atsparumas insulinui (atsiranda nuo pastovaus persivalgymo, kai sumažėja insulino poveikis dėl insulino receptorių defekto, nes per dažnai ir per daug apkraunama kasa), nuo kurio kenčia nemažai moterų ir tai gali įtakoti potraukį įvairiems saldumynams ir kitiems angliavandeniams. Rinktis ŠVIEŽIUS NEAPDOROTUS VAISIUS, UOGAS, ŽALUMYNUS, kurie veikia kaip greitas ir sveikas energetinis kuras Jūsų organizme.

 

Patarimai:

  • Palaikyti reikalingų vitaminų ir mineralų kiekį organizme (magnis+kalcis, chromas+cinkas), valgant visavertį augalinį maistą, nes nuo šių mineralų priklauso Jūsų psichologinė būsena , kurk pozityvias emocijas;
  • Išgerkime po stiklinę vandens prieš kiekvieną valgį. Kai organizme trūksta vandens, mes juntame alkį ir žymiai labiau norisi saldumynų, iš kurių gauname papildomos energijos;
  • Užsiimkite mėgstama veikla – patikrinta sėkminga priemonė nuo niūrių minčių ir pagundų.

Komentuoti


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Gauk įkvepiančias naujienas apie sveikatą tiesiai į savo el.paštą