Augalinės mitybos ekspertė Gintarė Jonaitytė

Ar mityba gali lemti, o gal ir lemia tam tikras asmenybės savybes? Kokias ir kodėl?

Žmogus tarsi veidrodis atspindi tai, ką jis įdeda į save. T. y. koks maistas valgomas, toks atspindys „išspinduliuojamas“ aplinkai – tai oda, plaukai, emocijos ir, žinoma, asmeninės savybės. Žmogus – ne tuščiavidurė būtybė, jam reikia maisto. Ir jei valgoma, laikantis vegetariškos, veganiškos mitybos principų, renkamasi produktus iš gamtos neardant jos harmonijos, tokios jos savybės, kaip – ramybė, taika, sąžiningumas, atvirumas – persiduoda ir pačiam žmogui. Kai valgomi sunkūs produktai, organizmas ne pasipildo reikiamomis medžiagomis (o tai yra pagrindinis mitybos principas apskritai), o priešingai. Energijos atsargos naudojamos tam maistui suvirškinti. Griežtumas, agresyvumas, piktumas ir net liūdesys priklauso būtent nuo tokio maisto pasirinkimo. Organizmas tarsi pyksta, kad jam reikia naudoti savo vidinius resursus maisto virškinimui, kai tuo tarpu kaip tik jie turėtų būti papildyti.

Yra net sudarytas specialus testas (Koshnerio), kuris pagal valgymo įpročius padeda identifikuoti žmogaus asmenines savybes:

  • Vis ką nors nuo stalo nugvelbiantis žmogus valgo bet kada ir bet kur. Maistas jam nėra prioritetas, o dažnas užkandžiavimas bet kuo sukelia antsvorio problemų. Tai atspindi nepasitenkinimą savimi.
  • Naktinis valgytojas užkandžiavimą renkasi vėlyvą vakarą ar net naktį. Tokį įprotį skatina naktinėjimas, pvz., klubai, vakarėliai, ir nenoras „surasti“ laiko pavalgyti dienos metu. Tai atspindi dėmesio sau, savivertės stoką, kuria lydi irzlumas ir nepasitenkinimas.
  • Pusfabrikačių vartotojas renkasi kone išimtinai tik iš anksto paruoštus ir užšaldytus patiekalus. Tai rodo asmens nenorą skirti dėmesio rezultatui, gyvenimo mėgavimuisi.
  • Makaronų, bulvių, mėsos valgytojams baltymai yra pagrindinis maistas, kuris užteršia organizmą. Todėl jie ignoruoja sveiką mitybą, atrodo, net negali pažiūrėti į sveikus produktus. Tik susirgę rimtomis ligomis jie pradeda kaltinti viską ir visus, bet tikrai ne save dėl netinkamų valgymo įpročių. Tai rodo pagiežą, nesąžiningumą.
  • Maisto knibinėtojas – tai žmogus, kuris iš patiekalų nuolat išrenka tai, kas jam netinka ar nepatinka. Tokį elgesį skatina nuobodulys, kuris juos lydi kone kasdien. Be to, jie nemoka džiaugtis gyvenimu, mažomis
  • Rajūnai valgo viską ir nepakyla nuo stalo, kol ant jo yra bent vienas patiekalas. Tai yra žmonės, kuriems trūksta pagarbos sau, pasitikėjimo savimi.
  • Drastiški dietų šalininkai dažnai perlenkia lazdą ir iš mitybos išbraukia labai daug vertingų produktų, nuo kurių neva galima priaugti papildomų kilogramų. Tokie žmonės paprastai yra konfliktiški, nepatenkinti, irzlūs, nes tiesiog jaučiasi nuolat alkani (tai slepia dažnai).

 

Komentuoti


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Gauk įkvepiančias naujienas apie sveikatą tiesiai į savo el.paštą