Trūksta energijos – tirštas kraujas?

Ar Jums svarbu jausti gyvenimo džiaugsmą, puikiai jaustis ir atrodyti bei aktyviai gyventi?, tada turiu Jums kitą klausimą, ar girdėjote apie raudonos spalvos vaisius ir daržoves? Trumpai tariant, daugelis geriausių gamtos vaisių ir daržovių, palaikančių sveiką širdį, kraujotaką ir sveiką energijos lygį, yra raudonos spalvos.

Taigi pakalbėkime, kodėl tai yra tiesa. Labai  svarbu apibendrinti tai, kad tirštas, kartais vadinamas „vangus“ kraujas– padeda atsakyti į klausimą, kodėl tiek daug žmonių jaučiasi taip, tarsi kažkas „paslaptingai“ traukia iš jų kasdienę energiją ir troškimą gyventi aktyviai.

Taigi, pradėkime nuo  klausimo,  ar patiriate bet kurį iš šių dalykų dažniau, nei manote, kad turėtumėte:

– mažai energijos

– senai atrodanti oda

– trūksta ištvermės / jaučiatės išsekęs

 – „rūko“ jausmas

– šaltos rankos ir (arba) pėdos

– lytinio pajėgumo problemos

 – lėtas atsigavimas po fizinio krūvio

– raumenų mėšlungis ir (arba) diskomfortas.

 Jei atsakėte TAIP nors į vieną iš šių klausimų, labai tikėtina, kad Jūsų kraujas gali būti sutirštėjęs, „vangus kraujas“.

Taigi, kas yra tirštas kraujas? Sveika kraujotakos sistema per savo virš 96500 km kraujagysles kasdien perneša apie virš 7500 L kraujo. Ši kraujotakos sistema yra didžiulis kraujagyslių ir organų tinklas, kurio užduotis yra varinėti kraują po kūną. Jis atsakingas už tinkamą deguonies, maistinių medžiagų, hormonų ir imuninių faktorių tiekimą į audinius ir ląsteles, taip pat už atliekų pašalinimą. Bet kai šie dalykai nevyksta taip sklandžiai, kai kraujas pradeda judėti šiek tiek „lėčiau“, tada galite pastebėti požymius, rodančius, kad Jums sunkiau sekasi išlikti aktyviems ir energingiems!

KODĖL „vangus kraujas“ pastaraisiais metais tiek daug  „išvagia“ žmonių energijos, puikios savijautos, net išvaizdos?

Gaila dėl to vienok, bet atsakymą tikrai galima apibendrinti kaip tam tikri, dabar labai paplitę gyvenimo būdo, gyvensenos įpročiai, tiesiogiai kenkia mūsų sveikatai, daro kraują tirštesnį. Trūksta vis energijos – gal vis dėl to kraujas tirštas dėl šių produktų vartojimo:

– Per didelis omega-6 riebalų rūgščių vartojimas (nesaikingas riešutų, jų sviesto vartojimas)

– Per didelis perdirbto maisto vartojimas

– Nepakankama fizinė veikla ar mankštos trūkumas

– Nepakankamai ramaus miego

– Perteklinis stresas

Gera  žinia yra ta, kad yra aštuoni labai veiksmingi maisto produktai, kurie gali padėti išlikti aktyviems ir energingiems, o kartu atrodyti ir jaustis geriausiai.

SPRENDIMAS, kaip visada yra gamtoje, nes ji  padovanojo šiuos produktus, kurie iš tiesų gali padaryti stebuklus, skystinant kraują:

Burokėliai

Burokėliai yra žinomi kaip „kraujo cirkuliacijos supermaistas“. Jie yra turtingi fitocheminių medžiagų ir biologiškai aktyvių junginių, kurie gali padėti palaikyti sveiką azoto oksido kiekį (azoto oksidas yra labai svarbus. Tai kraujagysles plečiančios, natūraliai organizme pasigaminančios dujos, padedančios atverti kraujagysles ir užtikrinti optimalią
kraujotaką/cirkuliaciją (įskaitant smegenis), psichinės ir fizinės energijos lygį, iš tvermę ir kt. Azoto oksido galima rasti ir obuoliuose, avokaduose, petražolėse).

 Obuoliai

Obuoliuose gausu polifenolių, vadinamų flavonoidais, kurie gali būti ypač svarbūs palaikant sveiką kraujotaką, pavyzdžiui, skatinant azoto oksido gamybą. Šie flavonoidai gali palaikyti azoto oksido sintazės (eNOS), fermento, gaminančio azoto oksidą, aktyvumą.

 Granatai

Granatams turime padėkoti už tai, kad būtent jie aktyvina kraujotaką. Viena iš priežasčių yra ta, kad jie gali sustiprinti eNOS aktyvumą, kuris skatina azoto oksido gamybą. Be to, buvo įrodyta, kad granatuose esantys taninai papildomai palaiko sveiką endotelio ląstelę (endotelio dengia kraujagyslių vidų), taip toliau palaiko sveiką kraujotaką.

Vynuogės

Vynuogėse gausu tam tikrų polifenolių, kurie, kaip teigiama, palaiko sveiką kraujotaką. Manoma, kad poveikis yra susijęs su azoto oksido, kraujagysles plečiančio preparato, atsakingo už kraujagyslių atpalaidavimą, prieinamumu.

Spanguolės

Tobulas skonis!

Spanguolės gausu tam tikrų bioaktyvių polifenolių, kurie, kaip įrodyta, stipriai palaiko sveikas, lanksčias arterijas ir sveiką kraujagyslių funkciją. O ar esate ragavę natūraliai džiovintų spanguolių BE PRIDĖTINIO CUKRAUS?

Gervuogės, Avietės, Braškės

Vienas iš daugelio šiose uogose esančių galingų polifenolių yra antocianinai. Tai gali padėti pagerinti kraujagyslių sieneles, palaikydami natūralius organizmo antioksidacinius kelius. Tai svarbu, nes oksidacinis endotelio ląstelių pažeidimas gali sutrikdyti jų gebėjimą gaminti azoto oksidą, gerai žinomą kraujagysles plečiantį preparatą. Antocianinai taip pat palaiko sveiką kraujotaką, skatindami eNOS, fermento, gaminančio azoto oksidą, ekspresiją.

Kur rasti vienoje vietoje tiek daug šių produktų, kurie skystina kraują ?

Bene vienas iš geriausių pasirinkimų, šis šventinis rinkinys: Imunitetas. Energija. Akys. Rinkinyje yra ir lietuviškų žemoje temperatūroje džiovintų obuolių, braškių, petražolių, burokėlių miltelių ir kitų veiksmingų uogų ir daržovių – puikus šventinis rinkinys Jūsų gerai savijautai! Susidomėjai?, spausk čia: