Pavaaaaaasarisss! Laukai ir pakelės pradeda pildytis besistiebiančių lauko žolyčių gausa (garšvutės, dilgėlės, žliūgės). Eime pažoliauti – tikra meditacija gamtoje! Prisirinkę šių žalių vitaminų sumaišykime su kitais vitaminais (burokėliu, citrusiniais vaisiais) ir pasigaminkime gaivias ir labai labai skanias salotas. Pirmyn į virtuvę:

Salotoms

Papildomai: galim įdėti moliūgų ar sezamų sėklų.

Padažiukui:

  • 4 arbatiniai šaukšteliai linų sėmenų aliejaus (puikiai dera ir makadamijų riešutų ar pistacijų ar kitų riešutų aliejai)
  • 2 arbatiniai šaukšteliai  sultingų citrinų sulčių
  • Druskos ir pipiriukų pagal skonį
1. Burokėlius supjaustome ketvirčiais, pafermentuojame druska rejuvelake apie vieną valandą (kuo ilgiau, tuo labiau pasifermentuoja).
Galima padaryti burokėlius ir karštus,  t.y džiovyklėje ar orkaitėje (veganiškai versijai) – įkaitiname orkaitę 220°C ar džiovyklę 50 °C  ir, suvynioję į kepimo maišelį burokėlių gabaliukus, „šildome“ orkaitėj ar džioviname džiovyklėje apie vieną valandą (orkaitėje) ar dvi valandas (džiovyklėje). Vėsiname apie 10 min.

2. Kol burokėliai vėsta, pasigaminkime padažiuką: sumaišykime aliejų, citrinos sultis, druskelę ir pipiriukus dubenyje.

3. Salotų dubenyje sumaišome laukines salotas, padažiuką, sudedame apelsinų puseles ir burokėlius, užpilę likusį padažą ir viską gerai „išmasažuojame“. Valgome ir dalinamės su kitais!

p.s ko gero, salotų dubuo netrukus bus tuščias:)

Skanaus ir puikios nuotaikos!